12 Haziran 2019 Çarşamba

Neden AdBlock Kullanıyorum? Kullananlara Tavsiyelerim..

AdBlock




Merhaba değerli arkadaşlarım bu yazımda hepimizin kullandığı AdBlock eklentisinden bahsedeceğim. Bu uygulamayı neden kullandığımı ve neden kullanmamam gerektiğini dilim döndükçe açıklamaya çalışacağım.




AdBlock Nedir? Ne İşe Yarar?





AdBlock tarayıcılarımız da eklenti olarak kullandığımız bir reklam engelleme aracıdır. Web sitelerinde ki tüm reklamları engeller ve bizim sadece içeriğe odaklanmamızı sağlar. Özellikle YouTube'daki reklamları engellemede çok başarılı olduğunu itiraf edelim.




Bu uygulamayı kullanmamın temel nedeni YouTube videolarında ne zaman çıkacağı belli olmayan reklamlardır. Bazen videonun başında ortasında ve sonunda üst üste bile çıktığı oluyor ve bu durum beni fazlasıyla sinir ediyor.





eksisozluk




Ancak yine de AdBlock eklentisini kullanmamamız gereken kısımlarda var. Ben bir blog yazarıyım ve sitemdeki reklamlardan iyi kötü birer gelir elde ediyorum aynı zamanda benim gibi yüzlerce blog yazarıda bu şekilde gelir etmekte. Sitelerimizde özellikle adsense reklamları gösterilmekte ve bu reklamların gösterilmemesi demek bizlerin gelir sağlayamaması demek. İşte bu yüzden reklam engelleme eklentimi yani AdBlock eklentimi sadece YouTube sitesinde kullanıyorum onun dışında tüm sitelerde aktif. Bu sayede takipçisi olduğum blogların da gelirlerine engel olmuyorum. Umarım benim gelirlerime de kimse engel olmaz :))




Sizlere tavsiyem sizde benim gibi yapın ve gıcık olduğunuz bir kaç siteyi kara listesinize ekleyin ve diğerlerinde reklamlar gösterilmeye devam etsin.




AdBlock ayarları > Özelleştir > Stop blocking ads / Şu alan adlarındakiler hariç her yerdeki reklamları göster yolunu izleyerek reklamın engellenmesini istediğiniz sitelerin adreslerini yazmanız yeterli.

2 Comments

Merhabalar Oğuzhan Bey. Bende ilk çıktığı andan itibaren bahsi geçen AdBlock uygulamasını kullanıyorum. Metninizin son kısmında belirttiğiniz özelliği aktif olarak kullanmaktayım. Genelde sosyal ağları kara listeye alarak, diğer tüm web sitelerin açık olarak kullanmaktayım. Güzel aktarımlarınız için teşekkür eder, esenlikler dilerim.

Reklam konusunda bana sıkıntı yaratan sadece YouTube var. Diğer sitelerin gelirlerini düşürmeye gerek yok bence.


EmojilerEmoticon